Hillrom and Welch Allyn are a part of Baxter.
15% CLINISOL - sulfite-free (Amino Acid) Injection 500 mL in VIAFLEX Plastic Container. Pharmacy Bulk Package
Teilenr.: 2B6187
GTIN:
0303380502035
GTIN-CS:
50303380502030
Zum Warenkorb hinzugefügt
Produktverfügbarkeit nach Geschäftsstandort
Uhrzeiten
15% CLINISOL - sulfite-free (Amino Acid) Injection 500 mL in VIAFLEX Plastic Container. Pharmacy Bulk Package. Not for Direct Infusion. NDC 0338-0502-03
text.characteristics.heading
| text.characteristics.minimumStorageTemperature.name | 2.0 °C |
| text.characteristics.maxStorageTemperature.name | 25.0 °C |
| text.characteristics.volume.name | 500.0 ml |
| text.characteristics.latexFree.name | text.yes |
| text.characteristics.shelfLifeFromManufacturer.name | 12 months |
| text.characteristics.acetate.name | 127 mg/L |
| text.characteristics.aminoAcidConcentration.name | 15% |
| text.characteristics.aminoAcid.name | 15 g/100 mL |
| text.characteristics.containerType.name | VIAFLEX |
| text.characteristics.containesPreservative.name | text.no |
| text.characteristics.nitrogen.name | 2.37 g/100 mL |
| text.characteristics.osmolarityMolperl.name | 1357 |
| text.characteristics.ph.name | 6 |
| text.characteristics.rxOnly.name | text.yes |
| text.characteristics.specificGravity.name | 1.05 |
| text.characteristics.storageRecommendations.name | Stored at room temperature (25°C/77°F). Avoid excessive heat. Protect from freezing. |
text.Carton.heading
| text.carton.unitsPerCase | 24.0 |
| text.carton.cartonWeight | 34.0 lb. |
| text.carton.cartonLength | 14.5 in. |
| text.carton.cartonWidth | 13.25 in. |
| text.carton.cartonHeight | 10.0 in. |
| text.carton.cartonVolume | 1.11 fc |
text.hcpcs.heading
| text.hcpcs.code | text.hcpcs.description |
| B4197 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, 74 TO 100 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| B4199 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, OVER 100 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| B4189 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS, AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, 10 TO 51 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| B4193 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS, AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, 52 TO 73 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| text.hcpcsContactNo.name | 888-338-0001 |
text.hcpcs.informationSource.nametext.hcpcs.informationSource.cms
text.hcpcs.disclaimer.nametext.hcpcs.disclaimer.value
text.hcpcs.disclaimer.nametext.hcpcs.disclaimer.value
| text.orderingInformation.materialNumber.name | 2B6187 |
| text.orderingInformation.unit.name | case |
| text.orderingInformation.ean.name | 0303380502035 |
| text.orderingInformation.eanCarton.name | 50303380502030 |
| text.orderingInformation.nationalProductCode.name | 00338050203 |
Andere
203052r1
Möchten Sie die Änderungen speichern, bevor Sie gehen?
Wir bearbeiten Ihre Anfrage. In dieser Zeit dürfen Sie das Fenster weder verlassen, noch aktualisieren oder schließen.
Bitte warten...
Bitte warten...



