Hillrom and Welch Allyn are a part of Baxter.
10% PREMASOL - sulfite-free (Amino Acid) Injection 2000 mL in VIAFLEX Plastic Container. Pharmacy Bulk Package
text.partdetail.page.partnumber 2B0010
text.partdetail.page.gtin
0303381130060
text.partdetail.page.gtincs
50303381130065
已添加至购物车
产品供货(按店铺位置)
小时
10% PREMASOL - sulfite-free (Amino Acid) Injection 2000 mL in VIAFLEX Plastic Container. Pharmacy Bulk Package. Not for Direct Infusion. NDC 0338-1130-06
text.characteristics.heading
| text.characteristics.minimumStorageTemperature.name | 2.0 °C |
| text.characteristics.maxStorageTemperature.name | 25.0 °C |
| text.characteristics.volume.name | 2000.0 ml |
| text.characteristics.shelfLifeFromManufacturer.name | 24 Months |
| text.characteristics.acetate.name | 94 mg/L |
| text.characteristics.aminoAcidConcentration.name | 10% |
| text.characteristics.aminoAcid.name | 10 g/100 mL |
| text.characteristics.chloride.name | 3 mg/L |
| text.characteristics.containerType.name | VIAFLEX |
| text.characteristics.containesPreservative.name | text.no |
| text.characteristics.nitrogen.name | 1.55 g/100 mL |
| text.characteristics.osmolarityMolperl.name | 865 |
| text.characteristics.ph.name | 5.5 |
| text.characteristics.rxOnly.name | text.yes |
| text.characteristics.specificGravity.name | 1.03 |
| text.characteristics.storageRecommendations.name | Stored at room temperature (25°C/77°F). Brief exposure up to 40°C/104°F does not adversely affect the product. Avoid excessive heat. Protect from freezing. |
text.Carton.heading
| text.carton.unitsPerCase | 6.0 |
| text.carton.cartonWeight | 32.0 lb. |
| text.carton.cartonLength | 14.5 in. |
| text.carton.cartonWidth | 13.1 in. |
| text.carton.cartonHeight | 9.9 in. |
| text.carton.cartonVolume | 1880.51 ci |
text.hcpcs.heading
| text.hcpcs.code | text.hcpcs.description |
| B4193 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS, AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, 52 TO 73 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| B4199 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, OVER 100 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| B4197 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, 74 TO 100 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| B4189 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS, AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, 10 TO 51 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| text.hcpcsContactNo.name | 888-338-0001 |
text.hcpcs.informationSource.nametext.hcpcs.informationSource.cms
text.hcpcs.disclaimer.nametext.hcpcs.disclaimer.value
text.hcpcs.disclaimer.nametext.hcpcs.disclaimer.value
| text.orderingInformation.materialNumber.name | 2B0010 |
| text.orderingInformation.unit.name | case |
| text.orderingInformation.ean.name | 0303381130060 |
| text.orderingInformation.eanCarton.name | 50303381130065 |
| text.orderingInformation.nationalProductCode.name | 00338113006 |
text.document.group.heading.other
203052r1
checkout.leave.page.description
spinner.message



