Hillrom and Welch Allyn are a part of Baxter.
CLINIMIX 5/15 sulfite-free (5% Amino Acid in 15% Dextrose) Injection, 2000 mL in CLARITY Dual Chamber Container
Teilenr.: 2B7709
GTIN:
0303381099046
GTIN-CS:
50300338109907
Zum Warenkorb hinzugefügt
Produktverfügbarkeit nach Geschäftsstandort
Uhrzeiten
CLINIMIX 5/15 sulfite-free (5% Amino Acid in 15% Dextrose) Injection 2000 mL in CLARITY Dual Chamber Container. NDC 0338-1099-04
text.characteristics.heading
| text.characteristics.minimumStorageTemperature.name | 15.0 °C |
| text.characteristics.maxStorageTemperature.name | 25.0 °C |
| text.characteristics.volume.name | 2000.0 ml |
| text.characteristics.latexFree.name | text.yes |
| text.characteristics.shelfLifeFromManufacturer.name | 24 Months |
| text.characteristics.acetate.name | 42 mg/L |
| text.characteristics.aminoAcidConcentration.name | 5% |
| text.characteristics.aminoAcid.name | 200 Kcal/L |
| text.characteristics.chloride.name | 20 mg/L |
| text.characteristics.containerType.name | CLARITY |
| text.characteristics.containesPreservative.name | text.no |
| text.characteristics.dextroseConcentration.name | 15% |
| text.characteristics.dextrose.name | 510 Kcal/L |
| text.characteristics.freeWaterContent.name | 1740 |
| text.characteristics.nitrogen.name | 8.26 g/L |
| text.characteristics.osmolarityMolperl.name | 1255 |
| text.characteristics.ph.name | 6 |
| text.characteristics.protein.name | 50 g/L |
| text.characteristics.rxOnly.name | text.yes |
| text.characteristics.specificGravity.name | 1.07 |
| text.characteristics.storageRecommendations.name | Store at room temperature (25°C/77°F) (may briefly store at up to 40°C/104°F). Refrigerated storage is limited to 9 days once the protective foil overwrap has been opened. Protect from freezing. |
| text.characteristics.totalCalories.name | 710 Kcal/L |
text.Carton.heading
| text.carton.unitsPerCase | 4.0 |
| text.carton.cartonWeight | 20.0 lb. |
| text.carton.cartonLength | 19.5 in. |
| text.carton.cartonWidth | 11.0 in. |
| text.carton.cartonHeight | 6.25 in. |
| text.carton.cartonVolume | 0.78 fc |
text.hcpcs.heading
| text.hcpcs.code | text.hcpcs.description |
| B4193 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS, AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, 52 TO 73 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| B4197 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, 74 TO 100 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| B4189 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS, AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, 10 TO 51 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| B4199 | PARENTERAL NUTRITION SOLUTION, COMPOUNDED AMINO ACID AND CARBOHYDRATES WITH ELECTROLYTES, TRACE ELEMENTS AND VITAMINS, INCLUDING PREPARATION, ANY STRENGTH, OVER 100 GRAMS OF PROTEIN - PREMIX |
| text.hcpcsContactNo.name | 888-338-0001 |
text.hcpcs.informationSource.nametext.hcpcs.informationSource.cms
text.hcpcs.disclaimer.nametext.hcpcs.disclaimer.value
text.hcpcs.disclaimer.nametext.hcpcs.disclaimer.value
| text.orderingInformation.materialNumber.name | 2B7709 |
| text.orderingInformation.unit.name | case |
| text.orderingInformation.ean.name | 0303381099046 |
| text.orderingInformation.eanCarton.name | 50300338109907 |
| text.orderingInformation.nationalProductCode.name | 00338109904 |
203052r1
Möchten Sie die Änderungen speichern, bevor Sie gehen?
Wir bearbeiten Ihre Anfrage. In dieser Zeit dürfen Sie das Fenster weder verlassen, noch aktualisieren oder schließen.
Bitte warten...
Bitte warten...



