Hillrom and Welch Allyn are a part of Baxter.
PHARMACY PACK AMBER 1ML
Item Number: H9388501
GTIN:
0085412478227
GTIN-CS:
50085412478222
Added to Your Cart
Product Availability by Store Location
Hours
PHARMACY PACK AMBER 1ML
Product Characteristics
| Minimum Storage Temperature | -99.0 °C |
| Maximum Storage Temperature | 99.0 °C |
| Volume | 1.0 ml |
| DEHP Free | No |
| PVC Free | No |
| Latex Free | No |
| Shelf Life from Manufacture | 3650 |
Carton
| Units per Case | 500.0 |
| Carton Weight | 4.353909 lb. |
| Carton Length | 11.023622 in. |
| Carton Width | 8.661417 in. |
| Carton Height | 6.3 in. |
| Carton Volume | 601.53 ci |
| Packaging | Pharmacy Pack |
| Item Number | H9388501 |
| Sales Unit | case |
| GTIN | 0085412478227 |
| GTIN-CS | 50085412478222 |
203052r1
Do you want to save the changes before you leave?
We are processing your request, do not go back, refresh or close the window.
Please wait...
Please wait...


