Hillrom and Welch Allyn are a part of Baxter.
PHARMACY PACK CLEAR 0.5ML
Item Number: H9387500
GTIN:
0085412478074
GTIN-CS:
50085412478079
Added to Your Cart
Product Availability by Store Location
Hours
PHARMACY PACK CLEAR 0.5ML
Product Characteristics
| Minimum Storage Temperature | -99.0 °C |
| Maximum Storage Temperature | 99.0 °C |
| Volume | 0.5 ml |
| Sterilisation Method | NOT STERILIZED |
| DEHP Free | No |
| PVC Free | No |
| Latex Free | No |
| Shelf Life from Manufacture | 0 |
Carton
| Units per Case | 500.0 |
| Carton Weight | 2.752471 lb. |
| Carton Length | 10.4 in. |
| Carton Width | 8.4 in. |
| Carton Height | 5.6 in. |
| Carton Volume | 489.22 ci |
| Packaging | Pharmacy Pack |
| Item Number | H9387500 |
| Sales Unit | case |
| GTIN | 0085412478074 |
| GTIN-CS | 50085412478079 |
203052r1
Do you want to save the changes before you leave?
We are processing your request, do not go back, refresh or close the window.
Please wait...
Please wait...


