Hillrom and Welch Allyn are a part of Baxter.
Valmed UV 500 ML Bag
Item Number: FBX1003BP
GTIN:
8056209144023
GTIN-CS:
18056209144020
Added to Your Cart
Product Availability by Store Location
Hours
TPN EVA UV BAG, 500ML
Product Characteristics
| Minimum Storage Temperature | 0.0 °C |
| Maximum Storage Temperature | 0.0 °C |
| Volume | 500.0 ml |
| DEHP Free | No |
| PVC Free | Yes |
| Latex Free | No |
| Shelf Life from Manufacture | 1825 |
| Protect From Light | Yes |
| Rx Only | Yes |
| Sterility | Sterile Package |
Carton
| Units per Case | 150.0 |
| Carton Length | 22.91 in. |
| Carton Width | 15.43 in. |
| Carton Height | 13.58 in. |
| Item Number | FBX1003BP |
| Sales Unit | case |
| GTIN | 8056209144023 |
| GTIN-CS | 18056209144020 |
203052r1
Do you want to save the changes before you leave?
We are processing your request, do not go back, refresh or close the window.
Please wait...
Please wait...



