Hillrom and Welch Allyn are a part of Baxter.
PERCLOT 38CM LAPAROSCOPIC TIP
Item Number: PCET038
GTIN:
5413765891397
GTIN-CS:
55413765891392
Added to Your Cart
Product Availability by Store Location
Hours
Each box contains ten (10) double pouched packages, each containing one (1) 38cm sterile laparoscopic tip.
Product Characteristics
| Minimum Storage Temperature | 5.0 °C |
| Maximum Storage Temperature | 25.0 °C |
| DEHP Free | Yes |
| PVC Free | Yes |
| Latex Free | Yes |
| Shelf Life from Manufacture | 36 months |
| Rx Only | Yes |
| Storage Recommendations | 5° to 25°C/41⁰F-77⁰F |
Carton
| Units per Case | 10.0 |
| Carton Weight | 0.7 Pfund |
| Carton Length | 22.0 Zoll |
| Carton Width | 5.5 Zoll |
| Carton Height | 2.75 Zoll |
| Carton Volume | 0.19 fc |
| Item Number | PCET038 |
| Sales Unit | box |
| GTIN | 5413765891397 |
| GTIN-CS | 55413765891392 |
203052r1
Do you want to save the changes before you leave?
We are processing your request, do not go back, refresh or close the window.
Please wait...
Please wait...



